Nově máme v nabídce pro klienty i ETF fondy

Publikoval(a) administrator dne

Nově jsme navázali spolupráci s českým brokerem Colosseum, a.s., který může být některým klientům známý jako komoditní broker. Dříve se Colosseum opravdu specializovalo na spekulace s burzovně obchodovanými komoditami. Nicméně nyní přišla s velice zajímavou službou i pro běžné klienty – TOP ETF.

Tato služba dává klientům možnost naplno využít nízkonákladové produkty od významných investičních správců jako je BlackRock, Vanguard a další. A to za velice zajímavé poplatky a co je hlavní – klienti mohou investovat i pravidelně!

Klienti mají na výběr z 13 prověřených ETF fondů, díky kterým mají možnost si postavit zajímavé a diverzifikované investiční portfolio. Nabídka je postavena na tzv. Core-Satelite principu, kde by Vaše hlavní portfolio měly tvořit ETF fondy z Core sekce (tedy akcie, dluhopisy a nemovitosti), a pokud chce, tak ho můžete čas od času doplnit některým specificky zaměřeným ETF ať už jsou to technologie, biotechnologie a nebo třeba zbrojaři.

ETF fondy oproti klasickým podílovým fondům nemají portfolio manažera, který by vybíral konkrétní akcie, ale co nejvěrněji kopírují vybraný akciový index například S&P 500 pro americké akcie a podobně. Díky tomu, že nepotřebují týmy analytiků, ani portfolio manažerů, tak je jejich správa řádově levnější. Více o ETF fondech si můžete přečíst třeba na wikipedii.

Na grafu výše je vidět, že se ETF fondy staly opravdu hodně populární a objem majetku, který investoři do tohoto typu produktu přesouvají je obrovský. A Vy máte nyní možnost být součástí tohoto trendu také.

Jaké jsou tedy výhody tohoto řešení?

  • nízkonákladové nástroje – celková nákladovost konkrétních fondů se pohybuje v řádech desetin procent
  • vysoká diverzifikace – koupí jednoho ETF fondu si kupujete vždy celý trh, řádově tak máte v portfoliu desítky až stovky titulů
  • vždy jdete s trhem – oproti aktivně řízeným fondům nejste závislí na portfolio manažerovi. Pokud totiž portfolio manažer vybere špatné tituly, tak Váš výnos nemusí být takový jako trh. Samozřejmě to platí i obráceně.

Má to nějaké nevýhody? Ano pár jich tu je,…

  • ETF fondy jsou obchodované v cizích měnách – klient tedy při větších jednorázových investicích bude podstupovat měnové riziko. U pravidelných investic to takový problém není.
  • vždy jdete s trhem – toto jsme výše zmínili jako výhodu, ale samozřejmě pokud najdete dlouhodobě dobře aktivně spravovaný podílový fond, tak ETF fondy mohou za jeho výkonností o něco málo zaostávat.

Zaujala Vás tato nabídka? Ozvěte se našemu poradci. Rád Vám vysvětlí veškeré detaily ohledně ETF fondů a zda je tato investice ta správná i pro Vás.

Kategorie: Nezařazené

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *